sobota, 5 listopada 2016

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2016/17: SZTUCZNE FUTRO

Kolorowe, patchworkowe, cieniowane, jednolite, w gwiazdki, łatki, oversize’owe - jest w czym wybierać. Futerka szturmem opanowały wybiegi, sklepowe półki oraz szafy fashionistek. Moją też.

Dawniej futro było wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego. Stać na nie było nielicznych. I choć niestety, po dziś dzień naturalne futra wciąż są  pożądanym elementem garderoby, to moda coraz częściej  - stojąc po stronie ekologii i humanitarnym traktowaniu zwierząt - opowiada się za kupowaniem sztucznych futer. A te z sezonu na sezon stają się coraz bardziej odważne, pstrokate i  ekstrawaganckie.

Uwielbiam futerka – oczywiście wyłącznie sztuczne! Nadają sznytu nawet najbardziej zachowawczej stylizacji i są ozdobą samą w sobie. Nie potrzebujesz już żadnych efekciarskich dodatków. Futrzak sam w sobie „robi” Twój outfit.  Dlatego nosząc futro kieruj się zasadą – mniej znaczy więcej. Stawiaj na proste dodatki i stonowane kolory. Nie kombinuj z ilością koloru i dodatków, bo…przekombinujesz.  Pamiętaj też, że futro poszerza dlatego unikaj ubierania się na cebulkę, falbaniastych spódniczek i szerokich spodni bo dodatkowo zaburzą proporcje i dodadzą kilogramów. Dlatego  futrzaną, obszerną górę należy zharmonizować z wąskim dołem. Świetnie sprawdzą się tutaj nieśmiertelne rurki tudzież ołówkowa spódnica czy sukienka. Sztyblety lub szpilki z wąskim noskiem dodatkowo wysmuklą sylwetkę. I o ile, w dobieraniu dodatków należy zachować umiar, tak przy wyborze futra, możesz zaszaleć –  z kolorem wzorem, formą.
Poniżej przedstawiam propozycje wprost z sieciówek oraz e- sklepów oraz inspirujące stylizacje z futrem w roli głównej.


ASOS - TUTAJ
VANESSA BRUNO - TUTAJ
ZARA - TUTAJ
BON PRIX/ALLANI - TUTAJ

SI-MI - TUTAJ 
H&M - TUTAJ 
SI-MI/SHOWROOM - TUTAJ
ANNA DUDZIŃSKA -TUTAJ

NORDSTROM - TUTAJ
MAUREEN/ZALANDO - TUTAJ
DRY LAKE/ZALANDO - TUTAJ
PEPE JEANS/ZALANDO - TUTAJ