niedziela, 20 listopada 2016

PŁASZCZ OVERSIZE KISS THE FROG

Płaszcz oversize to jeden z najmodniejszych fasonów jeśli chodzi o okrycia wierzchnie.  Pozornie za duży o dwa rozmiary, wolny od wcięć i dopasowanego fasonu stał się  synonimem eleganckiej nonszalancji. 

Spektakularny, nonszalancki,  efektowny i…  budzący mieszane uczucia. Ma tyleż samo miłośniczek co przeciwniczek. Fakt – oversizowy płaszcz to trudny fason. Może dodać kilogramów, skrócić sylwetkę, zaburzyć proporcje. A zabawa proporcją to wyższa szkoła modowej jazdy. Ale tak naprawdę wystarczy dostosować się do paru złotych zasad dzięki którym odkryjesz, że nie taki oversize straszny, jakim go niektórzy malują.


JAK NOSIĆ OVERSIZOWY PŁASZCZ?


Jak zatem nie zatonąć w oversizowej stylizacji i nie zrobić sobie kuku  skróconą optycznie sylwetką? Pamiętaj, że do luźnej góry nie należy zakładać także luźnego dołu. Dopasowane spodnie czy spódnica pozwolą złapać balans. Po drugie – długi , zakrywający kolana płaszcz oversize  może dać iluzję skróconej sylwetki, dlatego lepiej założyć do niego buty na wysokim obcasie co znacznie nas wysmukli . Niskie dziewczyny powinny wybierać  model przed kolano, wysokie mogę nosić taką długość jaką chcą – odkrywcza w tym stwierdzeniu nie będę.    


PŁASZCZ OVERSIZE – MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ


Przy oversizowym płaszczu najlepiej kierować się zasadą LESS IS MORE czyli mniej znaczy więcej. Wybierajmy proste, ascetyczne kroje i monochromatyczne kolory pozostałych części garderoby bowiem oversizowy płaszcz jest na tyle widoczny, że nie potrzebujesz jakichkolwiek „ulepszaczy”.


Z CZYM NOSIĆ PŁASZCZ OVERSIZE?


Jak już wcześniej wspomniałam, płaszcz oversize świetnie koresponduje z wąskim dołem w postaci spodni rurek czy ołówkowej spódnicy. Luźny płaszcz  dobrze wygląda też z golfem. Tylko pamiętajmy, by  nie był on zbyt luźny. A jeśli wydaje Ci się, że w oversizie wyglądasz jak w przysłowiowym worku, użyj paska w talii – zobaczysz różnicę!


PŁASZCZ OVERSIZE – JAKI MATERIAŁ?


Decydując się na zakup oversizowego płaszcza wybierz  model z wełny. Dlaczego? Ze względu na jej właściwości. Wełna doskonale zabezpiecza ciało przed niskimi temperaturami i odprowadza wilgoć. Do tego nie elektryzuje się i przepuszcza powietrze. I możesz być pewna, że posłuży Ci wiele sezonów.


PŁASZCZ IDEALNY OD KISS THE FROG


Lubię oversize – za komfort noszenia, za styl, za  nonszalancję. Jednak  znaleźć oversizowy płaszcz, który nie tylko będzie efektownie się prezentował, ale też dobrze leżał na sylwetce, to wcale niełatwa sztuka. Ja płaszcz idealny znalazłam dzięki warszawskiej marce Kiss the Frog. Surowo wykończony, niezwykle stylowy i wygodny uszyty został z włoskiej wełny imitującej końskie włosie. To co wpływa na wyjątkowość tego płaszcza to wszyty ukośnie, reglanowy rękaw, który jest wręcz stworzony dla takich chudziaków jak ja. To często pomijany i niedoceniony fason dlatego chapeau bas dla projektantki. Poza tym jest wdzięczny w noszeniu, wielofunkcyjny – można go nosić na wiele różnych sposobów. Pasek możemy potraktować tradycyjnie lub niekonwencjonalnie podejść do tematu i sprawić, by ów pasek udawał szalik. Możliwości jest wiele – ograniczeniem jest tu tylko nasza wyobraźnia. Jeśli poszukujecie dobrej jakości, świetnie skrojony i stylowy oversizowy płaszcz – polecam odwiedzić showroom Kiss The Frog, mieszczący się przy ulicy Wilczej 11 w Warszawie. Zachęcam też do zapoznania się zo ofertą marki online -  www.kissthefrog.com.pl


płaszcz -  KISS THE FROG
torebka -  Mohito
botki - Quazi
Sesja odbyła się przy Placu Europejskim w Warszawie.  
 Showroom Kiss the Frog mieści się przy ulicy Wilczej 11 w Warszawie.
Foto -ja