wtorek, 6 stycznia 2015

RĘCZNA ROBOTA

 robotyreczne.fotolog.pl

Udowadniają, że wełna ma potencjał i można ją nosić także latem. Że może być zmysłowa  i awangardowa. Przełamują aseksualność grubych, wełnianych swetrów.  Oto trzy damy polskiej mody hand made.

BASIA CHRABOŁOWSKA/ B SIDES HANDMADE

Basia Chrabołowska, założycielka i projektantka B SIDES HANDMADE  odczarowuje wełnę i udowadnia, że może być ona kobieca i zmysłowa.To niezwykle oryginalne połączenie zapomnianych technik dziewiarskich ze współczesną estetyką. Niebanalnego wzornictwa z ekspresją kolorów. 
Projekty wykonane są ręcznie przez Podlaskie dziewiarki. Spod ich ręki powstają nie tylko wełniane sukienki czy swetry, ale także pokrowce na tablety, a nawet body. 
Projekty B SIDES  to w stu procentach ręczna robota i w stu procentach antyalergiczna, peruwiańska wełna z owiec merynoskich
Więcej na:bsideshandmade.combsideshandmade.com/shop
Facebook:facebook.com/bsideshandmade
 
 bsideshandmade.com

 bsideshandmade.com
 bsideshandmade.com

 bsideshandmade.com

ANNA DUDZIŃSKA/DUD.ZIN.SKA 
czyli wełna w wersji awangardowej. Kolekcje sygnowane marką DUD.ZIN.SKA wychodzą poza typowe konwenanse ubioru jednocześnie pozostając w sferze użytkowości. Bo choć awangardowe, są funkcjonalne i co najważniejsze – ponadczasowe. Inspirowane głównie architekturą oraz nowoczesnym wzornictwem zachwycają formą i nieszablonowym podejściem do wcale niełatwej materii jaką jest wełna. Założycielką marki jest Anna Dudzińska, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Jej ubrania docenione zostały nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej kolekcje można było zobaczyć między innymi w Paryżu i Düsseldorfie.
Więcej na: annadudzinska.com , annadudzinska.tumblr.com
Facebook:facebook.com/dudzinska.fashion
annadudzinska.com
 annadudzinska.com/ fot. Marcin Biedroń/ A12 Team Photography
 annadudzinska.com/Marcin Biedroń/ A12 Team Photography

 
annadudzinska.com/Marcin Biedroń/ A12 Team Photography


annadudzniska.com/Marcin Biedroń/ A12 Team Photography

MARTA IWANINA -KOCHAŃSKA/ ROBOTY RĘCZNE
Dziergane ręcznie projekty Marty Iwaniny - Kochańskiej to dbałość o każdy detal, precyzja oraz wysokiej jakości materiały: wełna z merynosów, alpak i owiec wysokogórskich. W ofercie Robotów Ręcznych prócz oversize’owych swetrów znajdziemy długie wełniane spódnice, bransoletki, a także… wełniane bikini. W wywiadach Marta podkreśla, iż jej misją jest tworzenie rzeczy trwałych i ponadczasowych dlatego zrezygnowała z kreowania nowych kolekcji zgodnie z  sezonowością. Większość zamówień jest indywidualizowana i zawsze robiona ręcznie. Z projektantką można spotkać się także indywidualnie w  warszawskim atelier przy ul. Mozaikowej - po wcześniejszym umówieniu drogą mailową - hello@robotyreczne.com.
Więcej na : robotyreczne.fotolog.plrobotyreczne.com
Facebook:facebook.com/RR.knitwear 
 robotyreczne.com/fot. Aleksander Salski

 robotyreczne.com

 robotyreczne.com
 robotyreczne.fotolog.pl