piątek, 30 maja 2014

TASSIOUS - NA PRZEKÓR SZTAMPIE 
fot. Anna Maria Biniecka
Tassious to dowód na to, że ubrania pełnią nie tylko stricte użytkową funkcję, ale stanowią przestrzeń do indywidualnej ekspresji każdego z nas.  

W wyborze marek jestem dość selektywna. W natłoku lookbooków nie jest łatwo znaleźć coś oryginalnego, niesztampowego i pozbawionego wtórności. Spójna estetyka i przemyślany plan to rzadkość w polskiej modzie. A przecież projektant powinien posiadać konkretną wizję tego, co robi i dla kogo. Powinien porozumiewać się za pomocą spójnych przekazów. Tassious to ma. Tassious przemawia do mnie. Choć to bardzo młoda marka. A jednocześnie tak dojrzała.

Tassious urzekło mnie kilkoma elementami. Zaczęło się od zdjęć autorstwa zdolnego fotografa Michała Andrysiaka w Catwalk Magazine. Nieco surrealistyczne, nieoczywiste. Tak samo nieoczywiste jak ubrania Tassious. Kamila, autorka marki, tworzy niebanalne projekty narzut i sukienek, dla których bazą jest…czarny koc. To od niego wszystko się zaczęło. I trwa.

Trójmiejska projektantka tworzy uniwersalne ubrania o prostym kroju i zmiennej, żywej formie. Przedstawia też swoją wizję nieśmiertelnej czerni łącząc funkcjonalność z nonszalanckim dystansem. Wśród propozycji Tassious znajdziemy oversize’owe narzutki, sukienki, poncza, parki.

Gdybym miała wybrać jedno tylko słowo opisujące ubrania Tassious, z pewnością byłby to przymiotnik „antysezonowość”. Projektantka  nie poddaje się trendom, odważnie stosując czerń bez względu na porę roku. - Wiem że, wybrałam sobie dosyć ciężki target bo ludzie w Polsce wiosną na co dzień nie noszą czerni. – mówi Kamila. Czerń, ulubiony  kolor projektantki,  nie jest dla niej barwą, a raczej stylem bycia, głębią, która pozwala wyrazić osobowość i charakter.  - Jeżeli chodzi o trendy to są, nimi moje nastroje a nie nastroje innych projektantów. – tłumaczy.  Zapytana o modowe idee fixe, odpowiada: Chęć zastosowywania materiałów rzadko wykorzystywanych, pójście naprzeciw standardom. Z zachowaniem tego, co kocham: prostoty i minimalizmu.  

fot. Michał Andrysiak


 
 fot. Michał Andrysiak
   
 fot. Michał Andrysiak

 
fot.Anna Maria Biniecka 

 
 fot. Anna Maria Biniecka
 
 fot. Anna Maria Biniecka