czwartek, 22 października 2015

DZIANINA OD DELINSKA DESIGN

Dzianina wkroczyła na salony – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mięsista wełna, dotąd zarezerwowana głównie dla swetrów i szalików,  dziś coraz  częściej   i chętniej pojawia się także we wnętrzach.


Dziergane dywany, wełniane pokrowce na poduchy, dzianinowe pufy i abażury,  podstawki pod kubki - te piękne ręcznie robione przedmioty to istne dzieła sztuki designu. Ich autorką jest trójmiejska malarka i projektantka Iwona Delińska. Jej dziergane ręcznie projekty to dbałość o każdy detal, precyzja oraz wysokiej jakości materiały. Grube sploty i wyrazista faktura idealnie pasują do skandynawskich  nieco zimnych wnętrz nadając im ciepła oraz indywidualnego charakteru. Jednak wyroby sygnowane marką Delinska Design to nie tylko elementy dekoracyjne wnętrz, ale także wełniane bransoletki, torebki, czapki, kominy czy swetry. - Wszystkie moje wyroby powstają ręcznie, swetry i czapki robione są na drutach, duże dywany na szydełku, a raczej szydle. Technik dziewiarskich nauczyła mnie mama jak miałam 7 lat i od tej pory nie rozstaję się z drutami. Jest to czasochłonna praca wymagająca dużej cierpliwości, ale powstałe dzianiny przy odpowiedniej pielęgnacji mogą  przetrwać wiele lat.– opowiada Pani Iwona. Zapytana o inspiracje do tworzenia, odpowiada - Inspirację czerpię z otaczającego świata.  Tworzę w różnych mediach. Po dyplomie na Wydziale Tkaniny gdańskiej ASP zajęłam się projektowaniem dzianin i wciąż nie brakuje mi pomysłów. Mam ich jeszcze na kilka kolejnych kolekcji. Już teraz opracowuje wzory swetrów i sukienek z bawełny na wiosnę i lato.


Dzianiny sygnowane marką Delińska Design można kupić poprzez stronę delinskadesign.pl i facebookowy profil facebook.com/Delinskadesign.„Na żywo” można je zobaczyć w  show roomie projektantki  w Gdyni lub w Warszawie u Magdy Radałowicz Zadrzyńskiej w butiku KURNIK.


Gdyby ktoś chciał spotkać się z Panią Iwoną osobiście, przymierzyć gotowe swetry lub zamówić coś wyjątkowego dla domu, może odwiedzić projektantkę w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej 87/11. Wcześniej należy umówić się telefonicznie lub za pośrednictwem FB.