środa, 20 sierpnia 2014

ZRÓB SIĘ NA SZARO

Szaro nie znaczy nudno. Zawsze to powtarzam. Lubię szarości, bo stanowią  bazę dla  wielu oryginalnych stylizacji. Dodają szyku i nonszalancji. Choć marzę o dniu, w którym polska moda uwolni się od sztampowego szaro –dresowego szaleństwa. 

Szary to idealny kolor bazowy, który może być świetnym neutralnym tłem dla wielu innych barw. Ale można też go nosić w wersji total look, przeplatając różne jego odcienie. Szary dogaduje się z każdym niemal kolorem, ale najefektowniej wypada w połączeniu z kobaltem, granatem, limonką, butelkową zielenią i czernią. Przynajmniej ja najbardziej lubię właśnie takie połączenia kolorystyczne.

Szary to kolor tolerancyjny dla wszystkich typów urody. Pasuje zarówno blondynkom, brunetkom jak i rudzielcom. Ponadto dobrze sprawdza się w biznesie, na oficjalnych  spotkaniach. Zdaniem psychologów, szary, ze względu na swój neutralny przekaz, sprawdza się w prowadzeniu negocjacji.
Uniwersalność szarego koloru może być wygodnym i łatwym rozwiązaniem na skompletowanie jesiennej szafy. Noszenie wszystkiego na sobie w kolorze szarym nie jest faux pas. Pod warunkiem, że mieszasz różne odcienie szarości. Jeśli jednak szary set jest dla Ciebie za smutny, zdecyduj się na połączenie go z innymi kolorami. Ale rób to z umiarem.

 Jak nosić szarości i z czym je łączyć? O tym – tradycyjnie – w  przygotowanej przeze mnie obrazkowej ściądze.

 bluzka -Even&Odd/Zalando, spodnie -Dorothy Perkins, torebka -Asos, szpilki -Bohoboco
 
 ponczo i torebka - H&M, kapelusz -River Island

                    źródło: tumbrl, Pinterest,