sobota, 9 kwietnia 2016

TRENDY WIOSNA/LATO 2016 HISZPAŃSKI DEKOLT
„Ramiona kobiety to granica jej mistycyzmu, a jej szyja, gdy się porusza, odkrywa tajemnice przygranicznego miasta – ziemia niczyja – w walce między umysłem, a ciałem”  - „Adwokat Diabła”
   
Kobiecy, romantyczny, subtelny, eteryczny. Seksowny, ale w nienachalny sposób.  Odkrywa ciało ze smakiem. Wodzi na pokuszenie  i rozbudza wyobraźnię panów. Eksponuje ramiona, łabędzią szyję, a fason z falbanką optycznie powiększa biust.  Hiszpański dekolt zwany też carmen – bo o nim mowa -  to jeden z najgorętszych trendów na lato 2016. Na wybiegu lansuje go między innymi Chloe, Alberta Feretti i Erdem.

Offshouldery dostępne są w wielu odsłonach – w postaci topów, kombinezonów, sukienek. W stylu boho i glamour. Casualowym i wieczorowym. Tego typu dekolt jest wdzięcznym tłem dla masywnej biżuterii w  etnicznym stylu oraz doskonałą opcją na upalne dni.   

Pamiętajcie jednak, że ten fason poszerza ramiona jeśli więc masz  sylwetkę pływaczki (tzw. sylwetka Y, u której ramiona są szersze niż biodra), lepiej  zdecyduj się na wersję z  odkrytym jednym ramieniem. W przeciwnym razie hiszpański dekolt spotęguje efekt masywnej góry.

Poniżej przedstawiam kilka stylizacji z hiszpańskim dekoltem, którymi  -sądzę - warto się zainspirować.


zdjęcia: Pinterest/Bloglovin